View Single Post
stare 03-12-07, 18:45   #19
jajko
Turysta
 
Avatar jajko
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Olsztyn
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2008
NOL powiat olsztyński (Olsztyn)
Postów: 361
Domyślnie

Cytat:
Napisał kleofas
nie do końca...
jak zabraknie paliwa, to silnik zgaśnie, ale w zbiorniku jest na tyle sporo paliwa, że układu nie zapowietrzysz. innymi słowy, samochód ci gaśnie, ale paliwka jest jeszcze tyle, żeby nic złego się nie wydarzyło.
Nie no dla mnie to sam sobie zaprzeczasz - silnik zgaśnie, ale w baku jest paliwko? To dlaczego gaśnie?

Cytat:
Napisał Jackiller
Cytat:
Napisał jajko
Ale to nie te lata, że jak się nie zaleje filtra to układ się zapowietrzy. Czyli jak mi zabraknie paliwa w trasie to kaplica, heheh dobre sobie... Obecnie wszystkie układy są samoodpowietrzające się.
kolega z teorii czy z praktyki szasta wiedzą... bo pirwsze słysze
I z teorii i z praktyki. Ja u siebie zmieniłem filtr paliwa i nie zalałem go w ogóle nawet kropelką i wystarczyło pokręcić dłużej rozrusznikiem i poszło
Wyjaśnie dlaczego tak jest. W silnikach Diesela wtrysk ma bardzo wysokie ciśnienie ( nawet 2000 barów i więcej) to co jest podawane do wtryskiwaczy nie zawsze jest do końca zużywane (zależnie od obciążenia), ale nadmiar musi być żeby w momencie nagłego wciśnięcia gazu silnik się nie dławił. To co nie zostanie spalone musi wrócić do baku. U mnie dodatkowo, jako że są pompowtryski mam chłodnicę paliwa pod podwoziem, ale nie wszędzie tak jest. Więc jeżeli zabraknie paliwa to w przewodach pojawia się powietrze, jak nalejemy zupki to przepchnie ona powietrze do baku i tralala układ odpowietrzony

Cytat:
Napisał Jackiller
Cytat:
Napisał kleofas
nnymi słowy, samochód ci gaśnie, ale paliwka jest jeszcze tyle, żeby nic złego się nie wydarzyło.
Nie wiem...przyznaje się, ale IMO to raczej by 'z dna"nie zassać błota... a nie " nie zpowietrzyć" po to jest trochę w baku.
Co Wy z tym sasysaniem błota z dna? Rozumiem że przy normalnej jeździe pompa zasysa paliwo z samej góry baka tak?
Przecież zawsze ciągnie z dna, niezależnie czy masz pełno w baku czy już tylko dwie łyżeczki.
__________________

"Panie władzo... jechałem tak szybko, gdyż... lubię zapier... "
jajko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem