View Single Post
stare 24-04-16, 20:12   #15
MariuszR1
Turysta
 
Avatar MariuszR1
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 170KM manual
2003
RRS powiat ropczycko-sędziszowski (Ropczyce)
Postów: 17
Garaż
Domyślnie

U mnie zacinała się się klamka przednich drzwi pasażera. Patent z nakrętkami stosujemy, gdy plastik łączący cięgno z klamką ma zerwany gwint. U mnie był sprawny, nie on powodował kłopotów z otwieraniem drzwi z zewnątrz.



Wymontowałem mechanizm klamki wraz z zamkiem. Instrukcja z TIS pod linkiem: Zaczep zamka drzwi przednich

Fotorelacja:




Okazało się, iż powodem blokowania się mechanizmu zamka jest ciężko działająca zapadka, przez co sprężyna nie dawała rady jej cofnąć.




Wałek, na którym obraca się zapadka był zapieczony, szczególnie w miejscu zaznaczonym nr 1 na zdjęciu.



Najlepszy rozwiązaniem byłoby wyjęcie wałka z zapadką z obudowy ale nie chciałem nic urwać, złamać. W ogóle jak to tam wsadzili
W ruch na początek WD40i dokładne oczyszczenie miejsc mocowań wałka, w których się obraca.



Później przesmarowałem cały mechanizm białym smarem w spray'u. Teraz zapadka porusza się lekko. Dodatkowo zmniejszyłem luz na klamce obracając kilka razy cięgnem. Aby sprawdzić efekt należy zamontować cały mechanizm wraz z zamkiem z powrotem do drzwi. I aby dokonać ewentualnej korekty trzeba ponownie wymontować całe ustrojstwo

Teraz otwieranie drzwi to bajka Aż przydałaby się taka operacja dla wszystkich drzwi
MariuszR1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem