Temat: [MK1] TDDI kontra TDCI
View Single Post
stare 22-02-11, 16:53   #27
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy05 Zobacz post
Tak samo sporo ludzi płacze na forum na temat tddi,
Mozesz podac przyklady typowe dla TDDI ? O pompie VP napisalem (ktora mozna najczesciej najprawic za 400zl wymieniajac tranzystor w sterowniku). no ale nowa pompa to 2500zl.
Wtryski jezeli nie maja 500k najechane to nie stwarzaja problemow. Pompa jak siadzie to jest blad (walka lub braku komunikacji).

Dla porownania podam wtryski (ok 500-600zl sztuka), pompa (1800zl) i dwumasa (1200). Ile osob wymienialo czujnik walka, ile osob mialo problemy ze sterowaniem turbo? Ile osob ma problemy z tdci i nie ma bledow lub ma "wysoki poziom stuku" albo "cisnienie poza zadana wartoscia". Ilu z mechanikow zanim bezmyslnie wymieni zaworki przelewowe sprawdzi czy pompa podaje prawidlowe cisnienie?

Cytat:
Napisał siwy05 Zobacz post
tdci litr więcej palił? nie trzabyło tak deptać może podświadomie, ale ja mam tak, że jadąc mułem jakim jest 90KM staram się płynnie poruszać bo i tak wiem, że wyprzedzanie i tak nie ma sensu, poruszając się czymś mocniejszym podświadomie bardziej cisnę pedał gazu
Jezdze tak samo, ale skoro uwazasz, ze to podswiadomosc to 136 konne 2.0 tdci w Focusie MKII i C-Max pali mi tyle 1.8 tdci w MKI. (i w miescie i na trasie).
__________________
Ford to brzmi durnie.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 22-02-11 o 16:55
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem