View Single Post
stare 16-05-07, 15:09   #1
tsoban
Turysta
 
Avatar tsoban
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Lombardia (Italy)
Postów: 29
Domyślnie Chip Tuning w silniku (wirus) 1.8 TDCI

Tak się naczytałem waszego wątku o wspólnej wycieczce do Mastersa ze podczas pobytu w Polsce w trakcie długiego weekendu postanowiłem podnieść trochę moc w mojej foczce. Jako ze do Mastera jechać nie miałem jak wybrałem jego oddział zamiejscowy- tj firme Jetronik we wrocku.
Efekty sa bardzo ciekawe- hamowanie auta przed chipem pokazalo ze fabryczne parametry mnie to 107PS i 279Nm. Bogdan (tuner z jetronika) był zaskoczony sposobem pracy silnika w mojej foce- powiedział ze tak „miekko” pracującego TDCi jeszcze nie slyszal.
Poprosiłem o bezpieczne oraz oszczędne ustawienia tłumacząc ze nie potrzebuje dużo więcej mocy raczej zależy mi na kulturze pracy oraz spalaniu. Efekty chipa były dosc zaskakujące- zamiast oczekiwanych 123-125 Km wyszlo 131 oraz 330Nm- Bogdan nawet chciał odejmować mocy, ale sprawdził mapy i stwierdził ze w zasadzie nie ma z czego .
Efekt samochód pracuje dużo płynniej, duzo lepiej przyspiesza - zbiera się ladnie przy już od 1600 RPM (przedtem kolo 1900) naprawdę mile uczucie.
Przyspieszenie trochę zredukowałem, bo 2 dni później założyłem 15" (zamiast 14") ale w zasadzie różnicy juz nie pamiętam.
Puki co po modzie zrobiłem około 2kkm i przejechałem w poprzek Europe- najbardziej podoba mi się ta kultura pracy … gdyby nie radary w tunelach to Alpy można by przelecieć bez redukowania .
Jedyny widoczny efekt uboczny to komputer zaczął znów zaniżać spalanie (przedtem był skorygowany precyzyjnie)- w rzeczywistości pali tyle samo albo ciut wiecej- ale trudno mi powiedziec bo zmieniłem tez kapcie (licznik zaniza przebieg względem gps o jakies 5% natomiast prędkości sa duzo bardziej realne niż przedtem).
W zalaczniku mala dokumentacja + wykres.

Koledzy cisza, cieply, jkb- napiszcie wasze wrażenia z eksploatacji

Pozdrawiam
Tsoban
__________________
Pozdrawiam
__________________________
Powered by Jetronic
TDCi 107@131PS & 278@330Nm
tsoban jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem