View Single Post
stare 22-04-14, 10:26   #21
moloch4
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: Gdynia
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
CRA powiat radziejowski (Radziejów)
Postów: 41
Domyślnie Zamek tylnej klapy

Witajcie,

Miałem problem z tym że nie mogłem otworzyć tylnej kalpy kluczykiem, przyciskiem w aucie jak również przyciskiem na pilocie. Problem rozwiązałem i zamek działa (urwał się taki plastikowy dyngs w środku wiec wstawiłem tam kawałek "pręta" jako wzmocnienie, na niego nałożyłem ułamaną część pokleiłem, oszlifowałem(wygląda jak oryginał) i śmiga )

Niestety po mojej naprawie pojawił się inny problem:

Jak otworzę klapę przyciskiem, lub pilotem wówczas nie zawsze się ona chce zamknąć. Zauważyłem, że nie zawsze cofa się prawa część zamka (ząb który zatrzaskuje się na uchwycie w zderzaku, tzn cofa się bo jest tam sprężyna ale zawsze w pozycji otwartej mogę go jeszcze bardziej "otworzyć"). Poza tym jak otworzę klapę i nie chcę się zamknąć naciskam przycisk w pilocie lub w aucie i zamek jakby jeszcze raz się otwierał (słychać pracujący mechanizm) i po tym zwyczaj klapa się zamyka.

Reasumując
1. otwieram klapę (przycisk w aucie lub kluczyk)
2. klapa unosi się bez problemu otwieram bagażnik
3. próbuje zamknąć klapę (klapa odbija i się nie zamyka zamek)
4. naciskam przy otwartej klapie ponownie przycisk otwarcia
5. słychać mechanizm zamka
6. i przy kolejnej próbie klapa się zamyka.

Obstawiam, że może źle złożyłem mechanizm zamka i z tego powodu tak się dzieje aczkolwiek wydawało mi się że 99% ustawiłem go tak jak był w momencie kiedy rozebrałem zamek. Aczkolwiek ten plastikowy element który się ułamał mógł spowodować że coś się przestawiło...
Zamek ponownie rozebrałem i sprawdzałem różne ustawienia - niestety bez skutku.

Czy ktoś może miał podobny problem???
Czy może ktoś z was ma wiedze w jakim położeniu powinny być poszczególne??

pozdrawiam
Marcin
moloch4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem