View Single Post
stare 04-12-13, 20:26   #9
siw-y
Sympatyk
Grupa: Śląsk
 
Avatar siw-y
 
Piotr
Zarejestrowany: Nov 2009
Skąd: Piekary Śl
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
grudzień
1998
SPI Piekary Śląskie
Postów: 6 776
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał dpercio149 Zobacz post
Witam
Zakupiłem nie dawno Focusika i zmieniłem z przodu końcówki wachaczy , łączniki stabilizatorów ,drążki kierownicze. Powodem było stukanie z lewej strony i zdzieranie opon od wewnątrz .Byłem dziś na ustawieniu zbieżności i panowie powiedzieli że koła są za bardzo pochylone górą do wewnątrz samochodu i nie zrobią zbieżności,stwierdzili to sprawdzając kąty kół poziomnicą.Powiedzieli mi że muszę rozpiłować otwory na śruby mocujące końcówki wachaczy do wachaczy x3 z każdej strony.Dobry znajomy mechanik który naprawia mi auto twierdzi że jeśli było to regulowane zamiast otworów na śruby powinny być fasolki.
Nie wiem kogo słuchać i co robić ,auto ciężko się prowadzi i muszę zmienić opony na zimowe.
Możecie pomóc

Pozdrawiam
Wychodzi na to że ten co Ci zmieniał sworznie wahaczy dał z tego c o wiem to kątów z przodu się nie reguluje, z tyłu tak bo tam są mimośrody, z przodu za właściwe pochylenie kół odpowiadają sprawne wahacze, tam nie ma regulacji, chyba że ja się mylę ale nie sądzę. W oryginalnych wahaczach sworznie są nitowane, jak się wymienia same sworznie to potem się je przykręca po uprzednim roznitowaniu starych nitów, jeśli jest to źle wykonane i są np. za duże otwory to kąt pochylenia koła już jest inny

---------- Post dodany o 20:26 ---------- Poprzedni post był z 20:25 ----------

Cytat:
Napisał dpercio149 Zobacz post
Ale czy to normalne że takie rzeczy sprawdzają poziomnicą ?
Nie, to nienormalne, 11 lat pracuję przy samochodach i jeszcze nie widziałem żeby mechanik poziomicą sprawdzał kąty pochyleń kół
__________________
kliknij ----->
KARTY PAMIĘCI, MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE DO DRUKAREK KOMPUTEROWYCH

siw-y jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem