View Single Post
stare 24-01-16, 01:17   #885
puff
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar puff
 
Dawid
Zarejestrowany: Jan 2016
Inny
HB 3D
1.8 TDDi 75KM manual
marzec
2000
SL Ruda Śląska
Postów: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał bobson123 Zobacz post
wiecie moze w czym jest problem
Wiemy. Podkręciłeś Waść ciśnienie na burbo. Nie rozwodząc się zbytnio na temat tego co się dzieje w układzie, komputer widzi przez zbyt długi czas zbyt wysokie ciśnienie w kolektorze i postanawia wywiesić białą flagę, uznając długotrwałe, "nieregulaminowe" ciśnienie za objaw uszkodzenia układu regulacji ciśnienia. Chcąc zapobiec ewentualnemu wysłaniu łopatek części zimnej turbo w kierunku silnika, przechodzi w tryb awaryjny, ograniczając dawkę paliwa, a co za tym idzie, maksymalną wartość doładowania.

Jedynym sposobem, żeby to obejść, jest zamontowanie overboost killera. Gotowe konstrukcje kosztują sporo kasy, ale da się takie coś poskładać samemu (ja swój sam składałem ). Trzeba mieć jednak łeb na karku przy używaniu, bo brak "sufitu" w temacie ciśnienia doładowania oznacza tyle, że jak przegniesz, to turbo zacznie się kręcić szybciej niż Hitler w grobie, widząc co się działo w Kolonii w sylwestra. Oczywiście niedługo potem dmuchawa skończy swój żywot równie efektownie co fani kozich szant, tj. "jebudu i nie ma czego zbierać".


ps. wiem, że post jest dość stary, ale jak info przyda się choć jednej osobie, to znaczy, że było warto odkopać trupa

Ostatnio edytowane przez puff ; 24-01-16 o 01:19
puff jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem