View Single Post
stare 12-04-09, 09:43   #26
midwor
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Lodz
Postów: 22
Domyślnie

Cytat:
Napisał majk233
nie wydaje mi się że w trybie 0-1. ....
Swoją drogą jak masz jakieś spostrzeżenia na temat tego sterowanie to chętnie posłucham, bo ja już od dłuższego czasu borykam się z problemem "muła" na niskich obrotach - widać że cięgno nie jest do końca "zassane" - więc albo to sam zaworek, albo zły sygnał sterujący??
Witam
Wydaje mi sie (nie sprawdzalem) ze zawor w stanie "1" (czyli otwarty w układzie podcisnienia) jest tylko przez niewielka czesc czasu swojej normalnej pracy - musi on miec rowniez mozliwosc "dopuszczanie powietrza" - ciagnie je z obudowy filtra powietrza (tak mi sie zdaje) co jest nawet logiczne bowiem nie powinny dostawac sie tam zanieczyszczenia. Ale podkreslam ze to sa tylko moje przypuszczenia poparte ograniczonymi obserwacjami.

Co do Twojego problemu to zepnij sobie do testow podcisnienie bezposrednio ze sterowaniem podciśnieniowym turbiny (dla tych mniej domyslnych [patrz post nizej] nadmienie ze nie mysle tu o czujniku cisnienia doladowania) i wtedy ciegno powinno zostac zassane do samego konca. Jesli tak sie nie stanie to albo zapieczona jest geometria w turbo albo slabe podcisnienie (w przypadku tego pierwszego mozna pokusic sie jeszcze o jakies kroki zaradcze). Jak zakombinujesz to mozesz sobie bezposrednio pod podcisnienie podpiac turbo i zrobic jazde testowa ale przy takim ustawieniu turbo (czyli "pompuj ile mozesz") nalezy unikac wysokich obrotow bowiem silnik bedzie wtedy przeladowany a to z pewnoscia dla niego zdrowe nie bedzie (nie wnikam juz przy tym w pewne procedury ochronne ECU przed zbyt wysokim cisnieniem doladowania).
Pozdrawiam

BTW
Czasami z takimi rzeczami warto jednak pojechac do specjalisty, pare minut i wszystko powinno byc jasne. Oczywiscie pod warunkiem ze bedzie to specjalista (mnie znalezienie takiego w lodzi zajelo sporo czasu).
midwor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem