View Single Post
stare 28-06-08, 21:48   #18
baniak82
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Ryki
Postów: 13
Domyślnie

No właśnie chciałem przetestować MAP-a ponieważ Foka jeździ mi tak jakby się turbo nie załączało.

Jutro odłączę go i zobaczę czy jest jakaś różnica w jeździe.

[ Dodano: Sob 19 Lip, 2008 15:07 ]
A więc tak:
Czujnik MAP przełożyłem do siebie ze sprawnego 18, TDCi 115kM- zero efektu.
Przy okazji zobaczyłem, że sprawny silnik nawet bez czujnika MAP chodził lepiej niż mój - mam tu na myśli że turbina reagowała na dodawanie gazu. Nawet bez MAPa zawór podciśnieniowy turbiny sterował nią w zależności od ilości wciśniętego gazu.

Zrobiłem taki test u siebie:
wężyk od zaworu podciśnieniowego turbiny podpiąłem bezpośrednio do pompy podciśnieniowej omijając te zaworki co znajdują się na wierzchu silnika (czy to są regulatory podciśnienia czy zwykłe zaworki typu otwarty-zamknięty ?).
EFEKT : przejechałem się 3 kilometry - samochód zmienił się w potwora ! turbina cały czas była maksymalnie zasterowana i silnik chodził jak marzenie.

Wnioski:
Czyli turbina działa, pompa podciśnieniowa daje wystarczające podciśnienie na całkowite zasterowanie turbiny.
Strata podciśnienia następuje chyba na tych zaworkach.

Pytanie: czy te zaworki są typu otwarty maksymalnie - zamknięty maks. ? Czy sterują podciśnieniem w układzie przez wielkość otwarcia ? I jak są sterowane ? Czy te wtyczki które do nich wchodzą to są tylko do odczytu jakiegoś czujnika czy jest to sterowanie elektryczne zaworka ?

I jeszcze jedno : czy pompa podciśnieniowa daje stałe podciśnienie czy jest ono zależne od obrotów silnika ?

[ Dodano: Nie 20 Lip, 2008 14:43 ]
Jak odświeżyć tego posta?
baniak82 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem