View Single Post
stare 21-06-08, 22:24   #11
baniak82
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Ryki
Postów: 13
Domyślnie

Spadły osiągi tzn :
- Przyspiesza jakby miał 70kM. Nie jest widoczny moment kiedy załącza się turbina - do 2500 obrotów to samochód się dopiero rozkręca, przy 2600 czuć już jako takie przyspieszenie, a od 2800 już całkiem nieźle ciągnie

- Jeśli chodzi o prędkość maksymalną to nie dociągnąłem go do końca ale w trasie doszedłem do 190km/h i pewnie doszedł by jeszcze do 197-200km/h

Aha i jeszcze jedno. Przy odpaleniu widzę , że dźwignia, która wychodzi z zaworka podciśnieniowego opada (chowa się) około 1/3 zakresu ruchu. Przy dodawaniu gazu i wkręcaniu samochodu na duże obroty zaworek nie "wciąga" tej dźwigni nawet o 1mm a chyba powinien ???
Jak silnik był utrzymywany na obrotach rzędu 2500 spróbowałem nacisnąć tą dźwignię kluczem. Gdy ją naciskałem to gumowe "bałwanki" przy intercoolerze pompowały się mocno.

Byłem też z tym w serwisie Forda. Na początku stwierdzili, że turbina nie działa. Potem zajrzeli pod maskę, stwierdzili że ktoś majstrował przy zaworze(opisywany wcześniej silikon) i powiedzieli że jak zasterowali turbinę ręcznie(cokolwiek by to znaczyło) to wystartowała. Podsumowali że według nich to wszystkiemu winien jest ten zawór podciśnieniowy.
Nie wiem czy mam potraktować to jako przypuszczenia czy diagnozę
baniak82 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem