View Single Post
stare 07-07-07, 22:30   #1
kamila.nsacz
Turysta
 
Avatar kamila.nsacz
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Nowy Sącz
Postów: 33
Domyślnie Focus 1.4 2003 rok - proszę Was o poradę

Witam gorąco
Jestem nowa na forum, mam do Was wielką prośbę... doradźcie mi proszę.

Chcę kupić focusa 5 drzwiowy 1.4 litra zetek (???), hatchback z 2003 roku, 52 tys przebiegu od jednej pani z udokumentowanym przebiegiem, przez dwa pierwsze lata serwisowany w ASO forda w NSączu, normalne coroczne przeglądy i wymiany płynów, w lutym 2006 wymieniona jakas cewka napięcia bo autko zaczeło odpalać z problemami, przez ostatnie pół roku nic nie robione (ani w aso, ani gdzie indziej i pewnie już olej trzeba zmienić ???).
utko jak co to mam zamiar kupić w poniedziałek, bo sprzedająca ma już innego kupca a ja powinnam się do poniedziałku zdecydować.

Jeżdżę maluchem 126p do pracy i mam w nim nowy akumulator zakupiony przez brata 50 Ah 450A centra plus ca+/ca+ ( tak spisałam z gwarancji akumulatora) i chciałabym go założyć do focusa, ale gdzieś w internecie wyczytałam, że musi być oryginalny forda srebrno-wapniowy. Czy to prawda??? szkoda mi tego nowego za 230 zł z malucha bo tam kupiłam własnie ten centra+ "

A sprzęgło w focusie jest normalne jak w maluchu, czy hydrauliczne. Bo w maluchu kiedyś dawno temu mi się wytarło ??

Aha byłam już w piątek (wczoraj) z tą panią i tym focusem w zakładzie mechanicznym na przeglądzie ogólnym i lakier ok, podwozie ok, podłączyli jakiś laptop i program pokazał coś tam że jest elektronika ok. Tylko jak autko było podniesione to mechanik zauważył, że (chyba nie potrafię dobrze powtórzyć): poci się od strony samego dołu silnika taka rurka-wałek co idzie od dołu silnika do prawego przedniego koła, ja to widziałam i tak jakby to było troche olejem polane ten wałek-rura. Popatrzyli na silnik od góry i od dołu ale tam sucho. Co to może być to pocenie tego wałka.

Przepraszam ale nie mam pojęcia o terminologii mechanicznej.

Brat też nie jest mechanikiem, więc nie wiemy co to się poci?

Dziękuję
__________________
Pozdrawiam wszystkich
kamila.nsacz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem