View Single Post
stare 28-09-10, 22:32   #26
Grzesio2085
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 9
Exclamation niewiem co dalej

Myśle o ponownym wymontowaniu wtrysków i oddaniu do innego warsztatu na przegląd i sprawdzenie, bo po tych całych naprawach auto chodzi gorzej niż wcześniej zauważyłem ,że problem pojawia się częściej gdy auto jest zapakowane lub ostro pod górke depnięte wtedy potrafi przy miejszej prędkości zgasnąc. Oraz kiedy jest rozgrzane. Co do niepokojących objawów to autko kopci na 3-4 biegu gdy się depnie jak stary autobus większość forum pisze że jak kopci to problem leży we wtryskach. Być może diesel service Gdynia żle zregenerował wtryski ???
po za tym mam pytanie odnośnie kodów wtrysków bo ponoć komputer pod wpływem czujnika spalania stkowego zmienia delikatnie kody wtryskiwaczy by uskutecznić prace silnika ale czy napewno???? bo coś mi się nie chce wieżyć. przecież kody wtryskiwaczy są zapisane na samych wtryskiwaczach i to je się programuje żeby komputer wiedział jakimi wtryskami ma sterować. czy idzie zmienić kody wtryskiwaczy ?? poczytałem na forum że ktoś miał podobny przypadek i pomogło wymienienie pedału gazu. większośc zapytań o ten problem była w foczkach mk1 tdci 1,8 około roku 2002 mało tego w wersjach które mają komputer od wtrysków pod aku czym to może byc spowodowane??? miał ktoś podobny przypadek ???
Ps mechanik zaleca wymiane wężyków przelewowych od wtrysków ponoć jest tam jakaś kuleczka odcinająca paliwo tj. poozwala wrócic paliwku z przelewu lecz w drógą strone zamyka, mam to spróbować wymienić i wtedy sprawdzić w co nie zbyt wieże.


PPs Sorki za błędy.
Grzesio2085 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem