View Single Post
stare 18-12-14, 11:55   #11
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał MichalST Zobacz post
Są dwie znane firmy co to robią: Scroll Products oraz Turbospec.
Co do kosztów mają tam podane, zresztą najlepiej dogadać przez telefon. Robiłem w tej pierwszej firmie. Ja swoich kosztów nie będę zdradzał. U mnie zrobili upgrade na maxa z największym kołem jakie wirnik GT17 uciągnie, razem z wieńcem VNT na łopatki z pełnego materiału a nie paski blaszane jakie w serii są (które wysokie EGT roztopi).

Ceny hybrydy od ok. 1200zł.
Duży IC trzeba liczyć z łącznikami silikonowymi ok. 600zł.
Program u Heko ok. 1000 (nie wiem dokładnie ile zabierze w przypadku tej nietypówki, na moje życzenie jeszcze inne rzeczy będą zmieniane, więc szykuję więcej).
No to masz ok. 3000zł, licząc że wszystko przy aucie dłubiesz samemu. Potencjał ok. 200hp.

Generalnie zabawa jeszcze rozbija się o to czy przekraczasz doładowania 1,5bar - bo jeśli tak to trzeba wymienić MAP sensor. Fabryczny jest do ciśnienia bezwzględnego 2,5bar.
Ja wiem że będę przekraczać, MAP sensor na wyższy zakres ok. 150-200zł, zależy od czego dopasujesz. Ja już mam kupiony, może dziś zrobię na niego adapter na dolot.

Wtryski hybrydowe to już akurat było moje widzimisię Moja autorska praca.


I wcale nie trzeba nie wiadomo ile niutonów ładować na sprzęgło - ten moment trzeba utrzymać jak najbardziej do końca zakresu obrotowego.
I to jest konkret. Koszt rozsądny. Dzięki. A teraz subiektywnie... czy warto dla tych 2x paru koni to robić? Efekt w czasie jazdy jest odczuwalny? Druga sprawa jest taka, że nie do końca jestem zainteresowany zostawianiem smugi dymu za sobą, ale z tego co mi się wydaje, większa turbina powinna to zniwelować, to dla mnie +.
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem