View Single Post
stare 21-07-16, 23:24   #6
abdull_85
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Adam
Zarejestrowany: Jan 2013
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 17
Domyślnie

Witam. co do średnicy to nie wiem, typowa rurka miedziana z atestem.

Ja kupowałem komplet przewodów u lokalnego producenta. Kupiłem zestaw do mojego focusa i tu zaskoczenie- nie pasował ani jeden (długości i gwinty). Co ciekawe - pomierzyłem metrem przewody i byłem u sprzedawcy zapytać co jest grane. Sprawdzaliśmy w rożnych katalogach - wszędzie podane były dane takie jak ten komplet co kupiłem, natomiast komplet z nawet zbliżonymi długościami do tych co ja pomierzyłem, nigdzie nie występuje (różnice dochodziły do 50 cm). Tak samo z gwintami. wg katalogu przy pompie ABS wszystkie są M10, a u mnie obwody na lewą stronę są M12.

Sytuacja była o tyle dziwna, że postanowiłem zanotować dokładnie długości i zrobiłem schemat dla potomnych, który niniejszym umieszczam. jest to co prawda z HB ale tylko takim dysponuje.

Ja miałem o tyle szczęścia że kupiłem lokalnie wiec gość mi dorabiał na bieżąco o każdej porze dnia to co się nie zgadzało (czyli prawie wszystko ale przed zakupem z internetu proponuje przynajmniej wstępnie pomierzyć czy są przynajmniej zbliżone długości.

I jeszcze jedno - na rysunku są złącza wewnętrzne i zewnętrzne - ja miałem problem żeby je ze sobą skręcić wiec zrobiłem wszystkie zewnętrzne i zastosowałem mufy do łączenia. Nawet sam sprzedawca przyznał ze takie połączenie (miedź- mosiądz-miedź) jest dużo lepsze niż połączenie miedź-miedź. zostawiam pod indywidualna rozwagę.

Napiszecie jak było u Was- czy pasowały zestawy z netu?

Poniżej link do schematu w PDF

http://www.ap-concept.eu/_uploads/uk...cus_1999hb.pdf
abdull_85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem