View Single Post
stare 01-11-11, 16:43   #1
spriterank1
Turysta
 
Avatar spriterank1
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Skąd: Małopolskie
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
2003
Postów: 55
Domyślnie Jak jeździć silnikiem TDCi - porady, sugestie, uwagi.

Witam zastanawiam się jak dokładnie postępować w czasie jazdy z tym silnikiem, mam kilka swoich myśli ale proszę o opinie czy dobrze to rozumiem czy coś jednak powinienem robić inaczej.

A więc chodzi mi o to że jak np temp jest dodatnia i ruszam autem to czy mogę odrazu jechać ale nie daję zbytnio gazu ani staram sie nie osiągać 2 tys obrotów aby turbina się narazie nie włączała tylko abym jeszcze rozgrzał silnik ? i po przejechaniu około 5 km mogę przycisnąć gdy już silnik sie mi rozgrzeje ? czy najpierw przed jazdą powinienem poczekać z 2 min aż silnik sobie popyka ?

drugie pytanie jeżeli wracam z trasy której odległość wynosi około 5km i nie doprowadziłęm do włanczania się turbo tylko utrzymywałem autko na poziomie do 1500tys obrotów to czy po takiej trasie mam normalnie gasić silnik czy poczekać z minutkę żeby sonie jeszcze popykał ?

Generalnie chodzi mi o to czy przy spokojnej jeździe gdzie nie dochodzą mi obroty do 2tys to czy po takiej podróży mogę normalnie wyłączyć auto czy czekać chwilkę aż sobie popyka ?
spriterank1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem