Temat: [MK1] TDDi - pompa wtryskowa
View Single Post
stare 27-01-11, 16:27   #16
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
A z ciekawosci w twoim 2.0 DuraTorq 136KM
Jaka jest pompa?
A drugie pytanie czy masz pompe elektryczna pomocnicza do tej pompy?

PS. tez mi sie wydaje ze foki mialy tylko VP30
( ja mam 0 470 004 002)
Ale z koleji niemozna byc tego do konca pewnym
skoro jest 2 producentow a obudowa jest ta sama.
Wiec to tylko takie spostrzezenia
a niewiadomo co w hiszpani montowali.
Te nowsze (1.6, 1.8 i 2.0) maja pompe Siemens/Bosh jak pamietam. Starsze typy (1.8 tdci) Delphi-Lucas-CAV.
Pompki pomocniczej tez chyba w nich nie ma, ale zabijady u siebie mialy (przez ktora zreszta wielu ludzi mialo problemy i wydawalo sporo kasy na naprawy pompy wysokiego cisnienia).
Foki mialy 4 rodzaje pomp z koncowkami- 002 i 007 (mozna uzyc zamiennie) i 004 i 006 (tez stosowane zamiennie) - mam nadzieje, ze dobrze pamietam numery.
Z tego co pamietam VP30 do Fok i Fiest maja konstrukcje identyczna, roznia sie jedynie softami. Wszystko robil Bosch.
Ford takze jako jedyny ma immo w pompie wiec po zamianie pompy i tak nie odpali. Trzeba sparowac pompe lub kupic z czystym immo i po podlaczeniu sie paruje.
Przechodzilem przez ta gehenne samemu i przyznam szczerze, ze 80% zakladow wie tylko jak wlozyc nowe czesci i zlozyc zeby dzialalo (lub jada na lutowaniu tranzystora), a malo kto probowal kombinacji typu zamiany pomp itp. Mechanicy to w ogole powtarzaja bzdury. No i dodajac fakt, ze stol Bosha kosztuje 300-400 tys PLN to kazdy kto cos wie trzyma dla siebie. Niestey nawet jak chcesz sie czegos dowiedziec to jestes skazany na siebie, a jak po wszystkim podzielis sie wiedza to znajdzie sie zaraz ktos komu i tak nie pasuje, bo nie poto sie kupuje auto, zeby oszczedzac i on za 3 tys ma naprawione.
Gdzies w garazu mam uszkodzona pompe VP30 i moze jak w koncu znajde czas i checi to ja rozbiore tak dla siebie.
__________________
Ford to brzmi durnie.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 27-01-11 o 16:33
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem