Temat: zakup focusa
View Single Post
stare 01-04-18, 02:29   #2
blutut
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Kamil
Zarejestrowany: Dec 2015
Skąd: SK Katowice
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
kwiecień
2004
SK Katowice
Postów: 236
Domyślnie

Żona lubi duże auta? Same focusy w Kombiku a nie, o dziwo fiesty
Pierwsze auto bieda totalna, nie ma dosłowni nic z dodatków. Brak ESP, podgrzewanej przedniej szyby. Za to do miasta silnik dobry.

Drugi fajny, ale silnik 2.0? Dużo do miasta. Fajnie, że od osoby prywatnej, ale widać szybko się znudził focus. Dużo będzie palił po mieście. Ma już ESP i grzaną przednią szybę. Ja bym go z miejsca odrzucił.

Trzeci jest fajny, z tak zwanego małego liftu - z zewnątrz auto jest przedliftowe a wewnątrz prawie polift - czerwone podświetlenie, owalne radio. Silnik fajny, od biedy auto na trasę, z tych trzech najbardziej wyposażeniowo mi się ten podoba.

Ale najważniejsze w tych autach jest to co pod spodem. Wybierz, który Ci odpowiada i jedź sprawdzić jak wygląda tylne zawieszenie, jest ono jednym z najdroższych elementów samochodu. Jego remont kompletny to kwota wysoka (>1k) (używając wahaczy, nie tulejek, wymieniając springi i amory). Warto poszukać też rdzy w okolicach tylnych nadkoli - zawalcowanie blachy przy nadkolu.

Według mnie wybór między 1 a trzecim. Ale czy warto 1?Za te ceny kupisz lepiej wyposażone, bardziej przestronne mk1 i jeszcze zostanie. A podłoga, zawiesznie w focusie mk1/mk2 jest ta sama...
blutut jest nieaktywny