View Single Post
stare 18-02-05, 10:47   #16
Adamus
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Gdynia
Postów: 17
Domyślnie

Cytat:
Napisał art0
a pamiętasz jak kiedyś Lanosy albo Espero wymieniali na nowe, bo lakier odchodził płatami?
Teraz nie ma już bezusterkowych producentów - nawet Aston Martin ostatnio robił recalla Vanquisha
Eee - to troche inna sytuacja - chodzilo tylko o Lanosy z kilku miesiecy produkcji i to zrobione w Warszawie, a nie z Korei - tam nawalil dostawca zabezpieczenia/lakieru i od razu sie do tego przyznal.
Jakie sa roznice?
1. chodzilo o schodzenie lakieru a nie rdze
2. producent sie do tego przyznal
3. producent zarzadzil wariant _najkorzystniejszy_ dla klienta - wymiane CALEGO samochodu na nowy!

Ford Focus nie dosc, ze rdzewieje na potege - to jeszcze autor tego cuda wykreca sie jak moze od przyznania sie do bledu, wymiany zaatakowanych czesci (drzwi, klapy), nie wspominajac o wymianie samochodu!
Co robi Wielka_Frma_Ford? Ano zaprasza na lakierowanie ponowne rdzy, ale pod warunkiem, ze za wymiane oleju dales zarobic dealerom ASO. Jezeli nie dales - to masz swietny samochod, ale z rdza na wierzchu. Ci co dawali zarobic - maja ja pod nowym lakierem. To sie nazywa prawdziwa troska o klienta! Nic tylko do gazety, albo na bilboardy Przy odsprzedazy wnikliwy klient powie - "samochod bity, bo lakierowany!".

Wracajac do Lanosa - mam w rodzinie taki samochod kupiony jako nowy w 1998 r. - rdzy na nadwoziu nie ma! Przepraszam ostatnio po bardzo wnikliwych ogledzinach znalazlem dwa punkty wielkosci glowki od szpilki na zawiasach klapy bagaznika. Przypomne - samochod ma juz 7 lat! Bez zadnych dodatkowych konserwacji.

Wnioski:
- jezeli kupujesz samochod na 2lata - kup Forda.
- jezeli chcesz nim jezdzic 3 lub wiecej - kup Daewoo, przepraszam teraz znow to sie nazywa FSO, albo Chevrolet.

Focus dwa - podoba mi sie i moglbym go zakupic, ale... - reszte zostawmy madrosci Ford Polska.

Pozdrawiam
Adamus


PS
Jak to bylo w powiedzonku? Ford g.... wort?

PS2
Kiedys podobno Japonczycy robili jednorazowki, teraz czasy sie zmienily - robi je Ford
__________________
Pozdrawiam
Adamus

Focus Ambiente 1.6 ESP, 5d
Adamus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem