View Single Post
stare 13-04-14, 13:07   #4
Pakito
Turysta
 
Avatar Pakito
 
Krzysztof
Zarejestrowany: Mar 2014
Skąd: Gniezno
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
PGN powiat gnieźnieński (Gniezno)
Postów: 3
Garaż
Domyślnie

szkoda że nie skorzystałem z takiego poradnika kilka tygodni temu kiedy wymieniałem filtr w swojej foce. Dałem że tak powiem ciała przy wymianie (nie zalałem ropą) co spowodowało zapowietrzenie układu, co koniec końców kosztowało mnie 500zł w dwóch warsztatach, 3 razy podłączony pod komputer, laweta, podobno przez ciągłe kręcenie rozrusznikiem spalone wszystkie 4 świece żarowe, przy których montażu oberwano mi kabel zasilający do czego mechanicy sie nie przyznawali twierdząc "że nie ruszali kabli" haha . jednym słowem żenada. W pierwszy dzień skasowali mnie 350zł odebrałem auto, które dzień później znów nie odpaliło, odpalono mi je "za darmo" w ramach gwarancji i odesłano do elektryka, który podłączył pod kompa i zamontował poprawnie przewody do świec, czego nie potrafili w poprzednim warsztacie, za co skasował mnie 150zł.
Mało tego było po kilku godzinach auto znów nie chodziło, postanowiłem sam sprawdzić układ, okazało się że mechanicy w pierwszym warsztacie skręcili puchę filtra tak że dziecko by odkreciło. Zalałem wiec filtr tak jak trzeba i skręciłem go mocno, po czym auto odpaliłem na "plaka" układ sie odpowietrzył błąd komputera zgasł samoczynnie i auto chodzi od tego momentu bez zadnych problemów.
Tak na marginesie to tym pierwszym warsztatem geniuszu mechanicznego był "RS Auto" w Gnieznie.
A przestroga i nauczka na przyszłość dla mnie, jest to że czasem warto skorzystać własnie z takiego forum i z rad ludzi którzy wiedza co mówią. Teraz jestem dużo mądrzejszy hehe i lżejszy o 5stów

Pozdrawiam
Pakito
Pakito jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem