View Single Post
stare 21-03-07, 17:44   #7
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał jkb^^
tzn? wysterowac..
zmiana geometrii łopatek jest sterowana sprężonym powietrzem, które jest dostarczane wężykiem i odpowiednio dawkowane przez ECU... musiałbyś się dokładniej rozeznać w temacie bo to tyle co ja wiem...
Cytat:
Napisał jkb^^
masz na mysli ze trzeba do jakiegos zakladu tuningowego zeby wszystko dobrze zgrac?
nie
Cytat:
Napisał jkb^^
czy po wymianie takiej turbiny nie zacznie sie pojawiac przy dodawaniu gazu czarny dymek za autem
zdecydowanie nie, im więcej powietrza tym mieszanka bardziej uboga, więc nie ma opcji żeby pojawiał się dymek występujący przy zbyt bogatej mieszance...
Cytat:
Napisał jkb^^
druga sprawa czy cylindry sa na tyle wytrzymale ze wytrzymaja zwiekszone cisnienie powietrza....
zdecydowanie tak...
to są dokładnie te same jednostki, jak nie wierzysz możesz sprawdzić numery katalogowe tłoków do wersji 100- i 115-konnej
Cytat:
Napisał jkb^^
ile kosztuje taka turbina mniej wiecej?
od 1000PLN w górę (im droższa tym turbo w lepszym stanie jest)
Cytat:
Napisał jkb^^
czy wymiana intercoolera to tez jest korzystnym zabiegiem - chodzi mi tutaj o stosunek poprawy osiagow do ceny jaka to uzyskam
IC z Iveco Daily to ok 800-1000 zeta + musisz zrobić rurki do IC, więc koszta są spore, ale wtedy możesz już pojechać do tunera i zrobić KONKRETNEGO chipsa, a nawet jak tego nie zrobisz to odczujesz zdecydowaną poprawkę osiągów w upalne dni...
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem