View Single Post
stare 26-07-07, 11:11   #15
obcy
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: warszawa -białołęka
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał sandman25
hmm... no dobra ale ciekawi mnie jak zdemontowałeś te wszystkie dywaniki?
Może jakaś rada?? Jeszcze jedno. Ten gość z allegro juz nie ma tych mat. Ale zastanawiałem się na tą pianką aby ją wykorzystać do wyciszenia komory silnika. Skleić podwójnie (ok 6mm), przyciąć na wymiar osłony i zamontować. martwi mnie tylko jedno- temperatura...
Piankę do komory silnika sobie raczej daruj. Temperatura ją wykończy. Ja u siebie dokupiłem takie maty samoprzylepne z jednej strony aluminiowe. Ciut za mało póki co ale zamierzam dokupić. One są dość sztywne ale jak sie je podgrzeje to się robią baaardzo elastyczne. Na aukcjach zalecają suszarkę - mój patent to położyć maty na wyłączonym silniku po dłuższej jeździe - 10 minut i można matę wyginać jak sie chce. Problem jest z tymi jakby przetłoczeniami na masce, trzeba wykleić najpierw środek miedzy tymi przetłoczeniami i dopiero całymi matami "jechać" po całej masce.
Przedwczoraj zrobiłem pewien eksperyment. Kupiłem coś takiego jak BITGUM - masa bitumiczna w formie czarnej brei nakładanej szpachelką. Śmierdzi okrutnie ale pomaga. Naniosłem to coś na blachę w bagażniku i na blachę pod siedzeniami z tyłu. Trochę wytłumiło ale dorzucę tam jeszcze te piankę pod panele. Zauważyłem że te plastikowe listwy nad progiem są dość łatwo wyjmowane i można całkiem ładnie odgiąć tapicerkę z podłogi żeby pod nią wsunąć tę piankę. Z przodu jest podobnie chyba za wyjątkiem faktu że trzeba odkręcić ze dwie śruby po bokach przy przednich słupkach. Może w weekend powalczę z tym. Zamierzam też zdjąć plastiki na klapie bagażnika i tam jakimś sposobem nakleić albo matę albo tę piankę pod panele - mam gołą blachę na klapie (kombi) i piękny rezonans.
__________________
Nie kradnij! Władza nie lubi konkurencji.
obcy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem