View Single Post
stare 07-04-11, 11:24   #5
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

To ja mam rozwiazanie togo problemu...
Ale powaznie..jak chcesz miec bardziej miekkie sprzeglo..bo fakt sprzeglo w foce jest czule.

okrec odpowietrznik od sprzegla i wprowadz do srodka troche powietrza.
Mam 2 foki...tddi w jednej plyn hamulcowy niebyl wymieniany samochod z salonu.
Druga foka co mam wyglada jakby kots do serwisu czasem zajechal. Plyn tez czysciutki.

W tej pierwszej..sprzeglo jest znacznie mieksze...jakby zapowietrzone..ale dzieki temu zmiana biegow odbywa sie naprawde plynnie

Druga foka ..moja...i jest juz ogromna roznica...choc osobiscie uwazam iz to i tak tylko kwestia wyczucia i mi to nie przeszkadza ...to jednak fakt..czasami jak nie przyuwazam to tez zdarzy mi sie podczas redukowania szarpnac...ale to rzadkosc.

Jednak mysle ze to rozwiazanie naprawde by ci pomoglo..bo naprawde jest ogromna roznica.

Ktos sie moze zastanawiac..dlaczego sprzeglo sie zapowietrzylo...skoro od nowosci-od salonu- nic nie bylo robione.
odpowiedz prosta:
Silnik rozgrzewa sie do 90stC mniej wiecej
podobna temp. wystepuje w obudowie sprzegla...
wystarczy ze wowczas musimy kogos wyciagnac np. z rowu..ale samochod jest za slaby..wtedy meczymy go na sprzegle i je rozgrzewamy..przypalamy.
Wysoka temp. Powoduje iz tworza sie pecherzyki powietrza w plynie.
nadmieniam iz w tym samochodzie sprzeglo bylo kilka razy wlasnie przypalone..aktualny przebieg..okolo 220kkm

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 07-04-11 o 11:31
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem