View Single Post
stare 04-07-14, 22:52   #1
Miqel
Turysta
 
Michał
Zarejestrowany: May 2014
Skąd: Warszawa
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2008
Postów: 4
Domyślnie 1.8 TDCi szarpie, "Usterka Sinika" i kontrolka "samochodziku w poślizgu"

Cześć,
mam problem z silnikiem od momentu zakupu samochodu i wymiany filtrów i rozrządu, samochód stał w komisie z odłączonym akumulatorem
Po pewnym czasie zaczęła się "szopka", na początku samochód zaczął poszarpywać, na 3 i 5 przy obciążeniu (dodawania gazu) a po tygodniu zapaliła sie kontrolka samochodu w poślizgu (EPS ?) i "Silnik Ustrka" i tryb awaryjny/dojazdowy 20km/h
Po wyłączeniu silnika wszystko ok ale tylko na 2km, potem laweta i warsztat
Diagnoza wtryskiwacz i regeneracja, po odebraniu z warsztatu, powtórka podobny problem i objawy.
Tutaj pomógł mi kolega Marcin (mayyak) i sprawdził co "mówi" komputer : https://www.dropbox.com/s/pmbcf50wpc...screen0002.jpg

Pojechałem do Cris Car Serwis i pan Krzysztof nie mógł wywołać tego błędu “Silnik Usterka” wiec sprawdził wszystkie połączenia elektryczne na wtryskach i nie znalazł usterki wiec zamienił wtryski miejscami 1 z 3 i nadal nie było tego błędu więc odebrałem samochód i przejechałem ok 450 km i nic sie nie działo za wyjątkiem sporadycznego poszarpywania od czasu do czasu, aż do dzisiaj kiedy znów pojawił sie błąd “Silnik Usterka” ale po 3 uruchomieniu błąd znikł cuda się dzieją

Pan Krzysztof stwierdził ze jeżeli to nie wtryski to prawdopodobnie coś z komputerem? Podobno jest coś jeszcze “głębiej”, nie wiem co miał na myśli Krzysztof
Czy ktoś ma jakiś pomysł, podobne objawy, jakieś doświadczenia ?
Zastanawiam sie czy przyczyna pośrednia nie było jechanie na mocnej rezerwie? Czy pompa czegoś nie zassała do nie służy wtryskom ?
Może nafty nalać do paliwa by połączyła wodę i rozpuściła syfy w baku? ktoś to praktykował?

Aha.. Przed pierwszą regeneracja wtrysku, samochód wjeżdżając na podnośnik kopcił na czarno i podejrzewanie padłu na EGR

Pomocy, bo już tracę cierpliwość


Michał
Miqel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem