View Single Post
stare 27-10-11, 21:59   #1
MikeX
Turysta
Grupa: Łódź
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
sierpień
2007
EL Łódź
Postów: 15
Domyślnie P0380, usterka ukł. silnika - spadek mocy

Witam Wszystkich.

Jak wszyscy napiszę, że dużo szukałem i nie znalazłem nic takiego jak mój przypadek.
Wczoraj po całodziennym postoju wsiadam do samochodu, odpalam i jadę. Po przejechaniu 400m. na komputerze wyświetla się "usterka ukł. silnika" a silnik traci moc. Niby jakoś tam reaguje na pedał gazu ale jedzie jakby chciał a nie mógł tzn. wciskam do dechy i wchodzi na 2 tys. troche popompuję i dokręci się do 4 tys. ale bardzo ospale - dziwnie. Wracam do domu, podłączam pod podręczny komputer i wychodzi błąd P0380 - Glow Plug/Heater Circuit A. Tłumacząc to wychodzi, że to błąd świecy żarowej na obwodzie A (chyba pierwszy cylinder). Gaszę już rozgrzany samochód i ponownie odpalam, jadę około 10 kilmoetrów i problem nie występuje. Dziś ta sama historia i ten sam błąd. Zaznaczę jeszcze, że samochód pali od "sztycha" - bez najmniejszych problemów
Proszę o pomoc w temacie bo niby co ma świeca żarowa do spadu mocy silnika. Trochę czytałem, że w MKI migająca kontrolka świecy żarowej (ale u mnie nie miga ani się nie świeci) może oznaczać wtrysk, pompę, listwę, regulator ciśnienia, uszkodzoną swięcę żarową a nawet niepsrawny czujnik
położenia pedału gazu czy też sam pedał - słowem może być milion przyczyn. Ale u nich był problem z rozruchem, którego u mnie nie ma.

U mnie jest objaw i kod błędu. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu usterki.

Z góry dziękuję wszystkim za chęć pomocy.
MikeX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem