View Single Post
stare 13-04-14, 15:35   #20
jakbos
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar jakbos
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Sk±d: Warszawa
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
czerwiec
2002
WB Warszawa Bemowo
Postów: 58
Domy¶lnie nag³y ubytek p³ynu wspomagania

Witajcie,
Mam mk1 1.6 w benzynie w którym ostatnio wywali³o mi pod ci¶nieniem ca³y p³yn wspomagania z efektami dymnymi i zalaniem ulicy przed blokiem w tle :/
Po zawiezieniu na lawecie auta do specjalisty okaza³o siê, ¿e pêk³ jeden przewód od wspomagania który notabene nie wystêpuje w zamienniku a orygina³ kosztuje 830z³ w ASO. Specjalista ów podj±³ siê naprawy tego przewodu za jedyne 400zl wiêc zestawia mnie fakt czy kto¶ z Was kiedy¶ mia³ nieprzyjemno¶æ takowej usterki i regeneracji tego przewodu ? czy taka naprawa jest "na ¶linê, na chwilê" czy mo¿na przyj±æ, ¿e bêdzie to w miarê trwa³e ? pytam gdy¿ muszê teraz zrobiæ ok 2000km po polsce a nie chcia³bym gdzie¶ stan±æ na autostradzie z palcem w nosie :/
Dodatkowo mam jeszcze jedno pytanie - wymieniano mi ostatnio w aucie ¶wiece, przewody zap³onowe oraz przewód odpowietrzenia skrzyni korbowej. Ca³o¶æ robiona w polecanym warsztacie na forum (szczotkarska) ale kole¶ który naprawia mi teraz ten przewód od wspomagania zwróci³ mi uwagê na brak plastikowego mocowania jednego z przewodów na górnej pokrywie silnika : element zaznaczony na czerwono na poni¿szym screenie :

Zosta³ kawa³ek plastiku na pokrywie ale ten przewód lata lu¼no. Wiem ¿e po³amali mi go w ostatnim warsztacie i teraz pytanie - co to jest ? muszê go teraz dokupiæ a nie wiem jak tego szukaæ

Sorry za laickie pytanie, specjalizujê siê w IT a nie motoryzacji wiêc wolê zapytaæ bardziej rozeznanych u¿ytkowników

dziêki za pomoc
pozdrawiam
__________________
--------------
Focus MK1 1.6 benz 2002 Kombi
Focus MK1 1.6 benz 2001 Hatchback

Ostatnio edytowane przez jakbos ; 13-04-14 o 15:45
jakbos jest nieaktywny   Odpowied¼ z Cytatem