View Single Post
stare 24-03-14, 16:01   #12
wujek1
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq 109KM manual
2005
Postów: 12
Domyślnie Zgasł w czasie jazdy + kontrolka ESP

ja mialem podobny przypadek co kolega rafal989. w czasie jazdy gasl silnik i wlaczala sie kontrolka esp. po sprawdzeniu bledow wyszlo ze problem dotyczy zaworu egr. nie bardzo kumalem dlaczego wlacza sie kontrolka esp przy zacinajacym sie zaworze egr. w kazdym razie po wyjeciu go i przeczyszczeniu dalej bylo to samo. dodam ze zawor byl mega czysty bo kupilem uzywke zeby podmienic i sprawdzic czy po zamianie bedzie smigala foka. skoro zawor byl czysty stwierdzilem ze to moze problem z silniczkiem od egru. po wymianie silniczka fura chodzila ja za dobrych lat. ostatnimi czasy znowu pojawil mi sie podobny problem i wydaje mi sie ze znowu jest to wina silniczka w egr. sam zawor chodzi bez problemu. czy to mozliwe zeby po 2 latach znowu zdechl kolejny silniczek? zastanawialem sie jak mozna sprawdzic czy jest on sprawny? wykrecony silniczek egru na odpalonym silniku i po wcisniecu gazu nie wykazywal oznak pracy z tym ze nie wiem czy o czyms to swiadczy bo po przkreceniu go do zaworu fura chodzila normalnie. po jakims czasie znowu zaczely sie problemy no i zastanawiam sie czy to nie jest wina innego ukladu ktory podaje bledy sygnaly do egru a to powoduje ze go szlak trafia? rozwiazal to ktos?
wujek1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem