Temat: [MK1] Wlew LPG
View Single Post
stare 11-06-13, 15:39   #26
szaman696
Gaduła
Grupa: Małopolska
 
Avatar szaman696
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Skąd: Radom/Kraków
Ford Focus II ST FL
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2008
Postów: 1 834
Garaż
Domyślnie

No i tu się rozjeżdża zupełnie nasze podejście do życia

Ja wolę jeździć fajniejszym samochodem na gazie niż mniej fajnym na benzynie.

"nie mam nic do jezdzenia na LPG... ale za wiejskie zachowanie uwazam swiadomy zakup auta, ktore duzo pali, a potem montowanie do niego LPG, bo paliwo za drogie... "

Czyli gaz tak ale tylko do słabego samochodu. To w takim razie do jakiej mocy jest to spoko a powyżej ilu koni jest to wsiowe???

Paliwo jest w Polsce za drogie bez względu na moc silnika. Jakbym jeździł 1,6 90koni, też bym tam wsadził gaz.

"bogatszy o doswiadczenie po prostu kupilem ekonomiczniejsze auto"
to może teraz tak jak wlew gazu niektórzy chowają pod klapkę wlewu benzyny, żeby nie było widać i żeby wiochy nie było - bo jest ekonomiczniej. To czy nie powinieneś teraz przykryć całego samochodu plandeką i tylko wyciąć dziury na szyby żeby nie było widać że masz ekonomiczny samochód bo to wiocha.
Stać Cię na samochód a nie stać Cię na paliwo?? to jeździj tramwajem albo rowerem lub hulajnogą

Doszliśmy do tego samego, że obaj staramy się zminimalizować miesięczną kwotę wydawaną na paliwo, tyle że ja jeżdżąc na gazie a Ty jeżdżąc słabszym samochodem mimo, że lubisz mocniejsze.
To ja nie wiem co jest bardziej wsiowe, moje jawne oszczędzanie czy Twoje skryte bo co inni pomyślą??

A co w takim razie z nowym trendem - samochodami hybrydami?? Czy one przypadkiem nie powstały też po to, żeby oszczędzać?? Są w ch... drogie, duuużo droższe niż instalacja LPG, czy lepsze - jeszcze nie wiadomo ale jestem prawie pewien, że nie i że silniki i samochody zniosą to jeszcze gorzej niż gaz a jazda toyotą hybrid jest jak najbardziej cool. A chodzi przecież o to samo, żeby mniej wydawać na paliwo, tylko że najpierw trzeba wydać kupę kasy na beznadziejny samochód.

I żeby nie było, absolutnie Misiek nie chce się kłócić, nikogo do niczego przekonywać, namawiać, wytykać nic nikomu. Prowadzę tą rozmowę bardziej z ciekawości.
Każdy robi po swojemu i dopóki ktoś nie próbuje mi narzucać swoich przekonań ani nie robi tego za moje pieniądze to jest wszystko ok Tak więc nie bierz proszę tego do siebie i nie odbierz tego jako atak na swoją osobę czy coś w tym stylu.
Ja po prostu jestem mega przerażony tym jak mass media potrafią nam mieszać w głowie i mówić co jest spoko a co nie.
__________________
"Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny."

Ostatnio edytowane przez szaman696 ; 11-06-13 o 15:50
szaman696 jest nieaktywny