View Single Post
stare 15-02-06, 21:22   #23
Biondi
Turysta
 
Avatar Biondi
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: śląsk
Postów: 97
Domyślnie

Witam
Odkurze troszeczke temat...

Tak czytalem o tej wymianie i zastanawialem sie.... jechac do dealera, czy brac sie samemu za demontaz reflektora..
Cos Mnie jednak tknelo i sprobowalem wg. ksiazeczki i powiem Wam, ze trwalo to ok. 10 min. a trwalo by krocej gdybym nie obchodzil sie z oslona jak z jajkiem... Przeczytalem kilka postow o lamiacych sie zaczepach i stad ta ostroznosc.

Wystarczylo odsunac do samej krawedzi aku, aby miec jako taka widocznosc do zaczepow zarowki i poszlo....
Oslone wystarczy odchylic na maxa do wewnatrz auta i delikatnie pchac w dol auta... schodzi bez problemowo...
Najwiekszym problemem moze byc zdjecie i zamontowanie zaczepow na sama zarowke, ale jak sie ma chude i dlugie paluchy to tez nie stanowi wiekszego problemu.

Mam pytanie.
Zakupilem zarowke H7 Tungsram....(19 zl w motoryzacyjnym) to jest seryjna zarowka foki ? Bo jest jakas taka niby mniejsza... Zdziwilo Mnie gdy wkladalem stara do pudelka po nowej i nie moge zamknac pudelka. Mozliwe tez ze przez te zarowke nie siedzi w gniezdzie reflektora tak stabilnie jak zarowka oryginalna ? (sprawdzalem z prawej strony stabilnosc osadzenia w gdziezdzie reflektora) Te nowa moge lekko poruszyc juz po zamontowaniu.... Chyba, ze zaczepy na zarowce nie dokladnie zalozylem, aczkolwiek wyjmowalem 2 razy i sprwdzalem inna mozliwosc, jak rowniez porownywalem z prawa strona

Pozdrawiam.
Biondi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem