Temat: poziom oleju
View Single Post
stare 08-02-06, 11:28   #6
Lukaszeczek
Turysta
 
Avatar Lukaszeczek
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: L'pool
Postów: 288
Domyślnie

Cytat:
Napisał marekj
A z tą mniejszą iloscią oleju i chłodzeniem to jakś bzdura. Przecież nadmiar oleju i tak jest w misce olejowej gdzie się trochę schładza. Czym go jest więcej tym dłużej tam jest, a więc jest chłodniejszy. Jeszcze nie słyszałem żeby zmiejszenie ilosci czynnika chłodzącego poprawiało chłodzenie.
No ja się kiedyś nad tym zastanawiałem, i to nie taka bzdura. Nikt nie mówi o zostawieniu 1 litra oleju, ale o tym, co zaleca producent. I teraz śmiem twierdzić, że silnik będzie miał lepsze chłodzenie przy 4 (zalecane) litrach, niż przy 5 (nadmiar o 1 litr) - chodzi o to, że czynnik częściej "obiega" układ i ma cześciej okazję oddać temperaturę do otoczenia, np. w misce, czyli schłodzić się. Dana pompa, układ chłodzenia obliczana jest na konkretną wydajność - nic nie da, że nam olej będzie zalegał w misce, musi być jeszcze odpowiednio często wymieniany. To wszystko jest w odpowiednim celu "wyważone" i przeginanie w którą kolwiek ze stron, może się skonczyć przykro - za mało oleju gorozi zatarciem, za dużo - wypluciem oleju/uszczelniaczy i utartą ciśnienia, a co za tym idzie -> zatarciem silnika
Lukaszeczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem