View Single Post
stare 06-09-12, 12:50   #30
bartstep
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Ford Focus II FL
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2009
Postów: 10
Domyślnie

Hej. Ja tez walczylem z tematem i wywalczylem (choc drogo mnie poszukiwania kosztowaly). Najpierw fachowcy twierdzili, ze mam krzywe felgi. No to prostowanie alu 4x100 PLN. Nic to nie dalo. Wiec zaczeli wymyslac, ze przegub, lozyska, zbieznosc...
Na szczescie nie zemna takie sztuczki, od czego ma sie glowe. Choc przyznam, ze pomogl mi przypadek. Pojechalem na myjne bezdotykowa, wymylem auto i... cud (!!) przestalo drgac. Dadam tylko, ze u mnie dragnia kierownicy zaczynaly sie pryz 110 km/h i cholernie nasilaly przy hamowaniu... co juz mi sugerowalo hamulce.
Ale wracajac do tematu. Ustalo na chwile, ale niestety potem odrozilo sie jak feniks z popiolow. Pomyslalem, ze to krzywe tarcze.
Kupilem tarcze, klocki i wymienilem.

Wiecie co bylo? Mialem oryginalne klocki Motorcraft... wszystkie 4 sie rozwarstwily (nie odkleily od blachy, tylko rozwarstwily, jak chcecie zdjecie to moge zrobic i wkleic).
Okazalo sie, ze te rozwarstwione elementy powodowaly efekt klinowania i pulsowania.

Po wymianie nastapila cudowna zmiana.

PS. Dlaczego woda pod cisnieniem pomogla?
A dlatego, ze wypenila przestrzenie w rozwarstwionych klockach. A poniewaz woda jest plynem niescisliwym nie pozwolila klockowi na pulsowanie w zetknieciu z tarcza.

Nie twierdze, ze znalazlem panaceum na problemy wszystkich... ale moze niektorym przyda sie ta informacja (szczegolnie jak maja klocki z tej samej serii co ja).
bartstep jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem