Temat: [MK2] Woda w bagażniku
View Single Post
stare 21-05-12, 12:20   #16
artur_uk
Turysta
 
Avatar artur_uk
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Skąd: Londyn
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 49
Domyślnie

Cytat:
Napisał mark_TDDI Zobacz post
Dokładnie jak kolega napisał - najlepiej zdemontować klapę bagażnika, oraz jej zawiasy i w miejscu styku górnej krawędzi wnęk zawiasów z pasem struktury dachu/nadwozia dołożyć spoiny. Tyko, że ja jestem przeciwnikiem silikonów (bo mają w sobie kwas octowy i wpływaja na pojawianie się korozji, tym bardziej groźnej w profilach zamkniętych). Kup klej poliuretanowy (taki jak kładzie się na zgrzewy drzwi i klap - takim mi zrobili). Wymienili też wszystkie spoiny w tylnej części dachu, wzdłuż (pod relingami) i okolicy wnęk i rynienki ściekowej (wokół uszczelki tylnej klapy) - stąd wynikało lakierowanie i taki długi czas naprawy. Wiem też, że przyjeżdżał siakiś gość z Ford Polska i oglądał co i jak (bo to grubszy problem był). Gdy padało na zwnątrz, to woda ściekała mi przez otwory w kratce strumykiem (ja widziałem tylko lewą stronę, bo mokra była podsufitka, ale przyznali się, że z prawej też się lało). Obecnie samochód przeżył już kilka nawałnic (w tym sztorm nad bułgarskim morzem - oj działo się....) i jest suchuteńko. Przed naprawą, kilka razy osuszałem ale doszło do tego, że nawet niewielki deszcz powodował wyżej opisane zjawiska i moją irytację...
Dalo by rade jakies zdjecie wrzucic i zaznaczyc ktoredy sie lalo ?
__________________
Ford Focus II 2.0b Ghia 2005
artur_uk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem