View Single Post
stare 22-03-12, 07:57   #13
oli
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 7
Domyślnie

Witam, ja też odkurzę trochę temat. Nie świeci mi xenon po prawej (ten pasażera). Sprawdzałem bezpieczniki, przekładałem palniki i startery i są ok. Została mi do sprawdzenia przetwornica i kabelki. Kabelki chciałbym sprawdzić wyciągając prawą lampę i podpinając ją pod wiązkę lampy lewej - jeśli jest to możliwe. Jeżeli dalej lampka nie zaświeci to znaczy że padła przetwornica. Co o tym sądzicie?

-------------------------------------------------------------------------
chciałbym jeszcze zmierzyć napięcie miernikiem w złączu przy lampie aby wykluczyć uszkodzenie instalacji. Czy ktoś wie które piny sprawdzić?

-------------------------------------------------------------------------
podłączyłem prawą lampę pod lewą wiązkę i odwrotnie. Kabelki były ok. Po demontażu przetwornicy okazało się że gniazdo z pinami jest zalane wodą. Przetwornica do naprawy

-------------------------------------------------------------------------
wczoraj rozkręciłem przetwornicę i okazało się że woda spowodowała zaśniedzenie styków i podejrzanie wyglądał kondensator (fotki załączę później). Wszystko oczyściłem elektrosolem, osuszyłem, skręciłem i wpiąłem pod lampę. Lampka świeci . Muszę tylko zrobić test i pojeździć z godzinkę i wtedy się okaże czy woda wyrządziła jeszcze jakieś uszkodzenia.

Ostatnio edytowane przez oli ; 28-03-12 o 07:19 Powód: sprawdzenie przetwornicy
oli jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem