View Single Post
stare 13-12-11, 10:55   #19
colin503
Turysta
 
Avatar colin503
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
SBI powiat bielski (Bielsko-Biała)
Postów: 23
Domyślnie

Mój problem z zapalaniem pojawił się, gdy temperatura spadła poniżej 5 stopni C i występuje tylko na zimnym silniku. Jak zapalam i czuję, że wskoczył na obroty, to "puszczam" kluczyk i wtedy od razu gaśnie. Na początku działo się tak tylko za pierwszym razem. Druga próba była już ok. Odkryłem, że jak przy zapalaniu dodam gazu to silnik uruchomi się za pierwszym razem. Ten objaw występuje od około 2 miesięcy, a od około 2-3 tygodni zdarza się, że muszę wielokrotnie próbować uruchomić silnik Wtedy nawet chwilowe dodanie gazu nic nie daje. Muszę utrzymywać go od kilku do kilkunastu sekund z wciśniętym delikatnie gazem tak, żeby obroty były powyżej 1000. Jak za wcześnie odejmę nogę z gazu to silnik po prostu gaśnie.

Dodam, że na wolnych obrotach silnik pracuje prawie równo, znajomy mechanik mówi, że nie można się do tego przyczepić. Jednak jak próbuję jechać wolno, np. w korku na 1-szym biegu bez gazu to po chwili zaczyna nim szarpać i muszę, albo wycisnąć sprzęgło, albo dodać gazu.

Co do spadania z obrotów to wydaje mi się, że powinno się to dziać trochę szybciej. Wcześniej jeździłem Golfem z benzyną 1.8 i tam spadały dużo szybciej, ale już się do tego przyzwyczaiłem. Choć przy takim spadaniu obrotów nie da się energicznie zmieniać biegów...

Świece były wymienione pół roku temu. Mają przejechane niecałe 10 tys. km.
Przepustnica była czyszczona, bo się przycinała na początku.
Akumulator ok, bo nigdy się nie zdarzyło, żeby choć trochę brakowało prądu przy rozruchu.
Proszę o Wasze opinie.
__________________
colin503 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem