View Single Post
stare 16-11-11, 20:00   #42
ichtiander
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Nysa
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 10
Garaż
Thumbs down

Cytat:
Napisał ichtiander Zobacz post
Słuchajcie a może mi coś podpowiecie. Foca 2005 1,8 tdci 130kkm po wymianie filtrów, jade sobie w trase przejechałem 700km i staje coś zjeść, gaszę silnik po pół godzinie odpalam ponownie podjeżdzam pod dystrybutor i stoję na wolnych obrotach bo gość przede mna tankuje i nagle foca gaśnie i " usterka układu silnika", odpinam klemy aby skasować błąd odpalam ponownie i dalej nic. Dzwonie do kumpla aby szykował po mnie lawete i stoję i czekam. Po pół godzinie próbuje kręcić jeszcze raz auto odpala od szczału, podjeżdzam pod dystrybutor tankuję i jadę dalej. Auto idzie jak gdyby nic się nie stało. Po drodze jeszcze raz stawałem na postój ale również nic. Po powrocie do domu podpinam kompa i są dwa błędy P0089 i P0001. Od tego czasu przejechałem 500km i nic się nie dzieje, auto smiga bez problemu i co Wy na to???????? Może by trzeba było coś sprawdzić tylko co????
Nam nadal problem z błędem P0089. Po Waszych wcześniejszych sugestiach dałem auto do mechanika i on wymienił pompę wtryskowa. Oczywiście wcześniej sprwdził wtryski. Po przejechaniu 70 km auto znowu stoi i błąd 0089, mechanik mówi ze układ wysokiego ciśnienia się zapowietrza i po odpowietrzeniu auto nadal pali i jeżdzi aż do następnego zapowietrzenia. Radzcie co jeszcze mogę sprawdzić. Może trzeba zmienić listwe wtryskową wraz z czujnikiem?????? Najciekawsze jest to że rano odpala normalnie i to zapowietrzanie zdarza się tylko podczas jazdy, nagle gaśnie / usterka układu silnika / i stoi.

Ostatnio edytowane przez ichtiander ; 16-11-11 o 20:05
ichtiander jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem