View Single Post
stare 02-06-11, 09:04   #25
sanjarek
Turysta
 
Avatar sanjarek
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Sławno
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
2004
ZSL powiat sławieński (Sławno)
Postów: 223
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gwidon Zobacz post
Może ktoś robił to niech opisze jak opuścić wahacz (czy jest możliwość ) poniżej progu w celu wymiany tulejki. Zrobiłem specjalny przyrząd do jej wymiany. Jak odkręcę śruby to wahacz da się go opuścić tylko kilka centymetrów ja potrzebuję niżej progu.
Ranid ogarniał ten temat http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=43416
i jemu się udało i też ma kombi tak jak Ty.

Ja też ostatnio podchodziłem do tego tematu i przy pierwszym podejściu poległem, bo mimo odpięcia czujnika ABS i do tego jeszcze odpiąłem linkę od ręcznego, bo miałem wrażenie, że też przeszkadza, nie udało mi się opuścić wahacza więcej niż te kilka centymetrów, co nie pozwoliło mi na wyciśnięcie tulei (mało miejsca bo wahacz dalej częściowo był dalej schowany we wnęce podwozia)
Odpuściłem więc na razie, bo jak się okazało, po odkręceniu wahacza tuleja nie wygląda tragicznie i mimo, że wygląda z zewnątrz jak by już była całkowicie rozwarstwiona, to tylko na krawędziach tak jest, a w sumie trzyma całkiem nieźle.
Ponadto, ja to robiłem w garażu (nie mam kanału) i jak patrzyłem, to wydaje mi się łatwiej by było gdyby koło było obciążone, a nie wisiało swobodnie.
__________________
Aikido to zdrowie !

Ostatnio edytowane przez sanjarek ; 02-06-11 o 09:06
sanjarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem