View Single Post
stare 19-03-11, 13:58   #34
andrzej1963
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 155
Domyślnie

Ooo, widzę,że rozgorzała duża dyskusja na temat zalet i wad danego motoru. Ja przychylam się osobiście do opinii osób,które twierdzą,że nieważne jaki rodzaj silnika w aucie się kupuje,ważne,aby poprzedni właściciel o auto (więc również i o silnik) dbał,wtedy dbając o niego nadal unikniemy wielu niepotrzebnych wydatków na naprawy pomijając oczywiście materiały eksploatacyjne i części naturalnie się zużywające na co wpływu nie mamy. To tak na marginesie. Ja czytając Wasze opinie dochodzę do wniosku,że chyba jednak będę się rozglądał za motorkiem 1.6 benzyna. Powód? No przede wszystkim mam wiedzę w temacie benzynowym (zawsze jezdziłem i jeżdżę benzyniakami,choć jestem zdeklarowanym przeciwnikiem gazu czego skutkiem jest zero problemów z motorem), no i jakieś ewent. naprawy są bardziej do ogarnięcia jeżeli chodzi o koszty,i kolejny powód to robię rocznie takim autem około 10-12tys. więc nie tak strasznie dużo. Jeżeli jeszcze te silniki benzynowe Zetec są tak udane w Focusie jak w Mondeo to raczej znikają mi wątpliwości czego szukać (opinie od Was jeżdżących "benzynką" 1.6 mile widziane). No chyba,że.....trafił by się super zadbany dieselek z pewnych rąk po cenie to pewnie bym nie pogardził. Zawsze byłoby to nowe doświadczenie....
A tak w ogóle to dzięki za wszystkie opinie i proszę o jeszcze.
Pzdr.
andrzej1963 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem