View Single Post
stare 18-01-11, 23:23   #7
mlud
Turysta
 
Avatar mlud
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Leszno k. Warszawy
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 65
Domyślnie

bardzo dziękuję za odpowiedzi, choć fakt.. człowiek sam sobie z czasem odpowiada na pytania

Ja dziś pojechałem do Pruszkowa do przedstawiciela firmy Dariusza Radka na okolice Warszawy. Polecił mi ich znajomy mechanik więc postanowiłem z nimi pogadać. Przy mnie gość rozmontował mi moją turbinę i pokazał powyginane łopatki geometrii i podniszczony wirnik strony gorącej. Nie było więc mowy o zapieczeniu a o totalnym zniszczeniu geometrii przez ciało obce. Wałek łączący oba wirniki był jednak cały i nie miał najmniejszego śladu zużycia.. no może poza delikatnymi luzami, które podobno były jeszcze dopuszczalne.
Długo rozmawialiśmy i postanowiłem zaufać temu człowiekowi. Zapłaciłem 800zł i dostałem zregenerowaną turbosprężarkę (pochodzącą od innego auta).


Z informacji pomocnych:
-mam przejechane 190k,
-od pół roku walczyłem z FAPem, który wywalał różne kontrolki i błądy. W końcu go usunąłem ok miesiąc temu. Wiem, że od 40k km silnik próbował go bezskutecznie oczyścić aź filtr się całkowicie przyblokował(procedura czyszczenia nie chciała się odpalić)
- przy problemach z FAPem przybywało mi oleju(przedostawała się ropa) i mocno podnosiło się spalanie(z 6 na 7,2)
- 3 tygodnie temu wymieniałem sam filtr paliwa, co zaowocowało zapowietrzeniem układu.. (nie napełniłem filtra olejem napędowym). Kręciłem wiele razy rozrusznikiem. W końcu udało się odpalić auto na samozapłon za pomocą plaka.

Teraz więc ponowna diagnoza przyczyn:
Czy jest możliwe aby problem turbosprężarki wywodził się od filtra FAP, którego usuwałem ? Tyle, że filtr usunąłem miesiąc temu, autem zrobiłem od tamtej pory ~2k km.
Czy warto bawić się w sprawdzanie wtrysków? Coś zaśmieciło mi spaliny i na razie oskarżam procedurę wypalania FAPa, nie gra mi jednak to, że turbo zwaliło się dopiero po miesiącu.

odnośnie wężyka to dzięki jag66 za info, jednak poszukuję czegoś w warszawie. Ma ktoś jakiś namiary? "mój" gość od regeneracji nie zajmuje się montażem.
odnośnie EGR - poczytam - bo nie wiem z czym to się je.

Pewnie znowu odpowiem sobie sam na część moich pytań ale za wszelakie wskazówki z góry bardzo dziękuję.

Ostatnio edytowane przez mlud ; 18-01-11 o 23:27
mlud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem