View Single Post
stare 18-01-11, 23:15   #12
Sebastian_TM
Turysta
 
Avatar Sebastian_TM
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
1999
ETM powiat tomaszowski (Tomaszów Mazowiecki)
Postów: 164
Domyślnie

W gaspolu w Wawie powiedziano mi, że żeby było wszystko ok to należy regulować zawory co 30 tys... Czyli nikt z Was nie zna osobiście przypadku rozlatującej się głowicy z powodu lpg? Hmmm jestem coraz bliżej odpowiedzi... Może są jeszcze jacyś zadowoleni uzytkownicy bo mają ponad stówke z lpg-iem na pokładzie...

---------- Post dodany o 22:21 ---------- Poprzedni post był z 22:17 ----------

Cytat:
Napisał grzesiu88 Zobacz post
Przejechałem na LPG 120 000 km.
Wnioski: foka spisuje się bez zarzutu. Dobrze dobrana instalacja daje gwarancję niezawodnej eksploatacji.
To co musiałem wymienić:
- listwa wtryskowa po 75 000 km
- świece co 30 000 km (Uwaga stosuję Motorcrafta które wymagają zmniejszenia przerwy między elektrodami a w przypadku niewchodzenia płynnego na wysokie obroty regulację odstępu).
Nie wymieniałem kabli wysokiego bo nie było potrzeby. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Regulacja po 10 000 km (gwarancyjna) i 100 000 km przy okazji wymiany listwy. Jazda na dobrym (sprawdzonym) LPG powoduje konieczność wymiany filtrów dopiero razem ze świecami. Pływanie obrotów miałem ale było spowodowane właśnie zużyciem listwy (słychać głośne "cykanie" i nie wchodzi płynnie na obroty). Czasami przy przekraczaniu 120 km/h na odcinku co najmniej 10 km przełączam na benzynę. Mam zamiar odmłodzić sobie fokę i tez ja zagazować.
Jaką masz instalkę...gdzie montowałeś?

---------- Post dodany o 23:15 ---------- Poprzedni post był z 22:21 ----------

Kolejną kwestią jest, że po zagazowaniu należało by z 2 lata jeszcze pośmigać Focusem i tu mam dodatkowo dylemat czy nie lepiej kupić czegoś świeższego za np pół roku... Tylko kwestia, że mój Focus jest w świetnym stanie technicznym, od nowości w rodzinie... A niestety dzisiaj kupić pewne auto w przedziale cenowym od 15 do 20 tys raczej trudno... Ja chyba nie podejme decyzji...
Sebastian_TM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem