View Single Post
stare 18-01-11, 14:16   #6
jag66
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Górny Śląsk
Ford Focus II
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 109KM manual
2006
Postów: 103
Domyślnie

Cytat:
Napisał mlud Zobacz post
zastanawiam się nadal nad kupnem nowej. Jak na razie nowe turbo znalazłem w scroll za 2150zł.
Czy da radę kupić to taniej?
nie wiem tez gdzie kupić osprzęt do tej sprężarki - wężyk doprowadzający olej.
dajcie znać jak macie jakieś namiary.
pzdr
Michał.
Powiedział mi jakiś gościu od sprężarek, że powszechą praktyką jest wsadzanie całego nowego środka w stary korpus, co w sumie chyba na jedno wychodzi, tyle że taniej niż kupno nowej. Więc jak chcesz. Jeśli rzeczywiście nowa jest za 2150 zł to taniej chyba nie kupisz.
1,5 roku temu dałem 2300 za regenerowaną (z wyglądu jak nowa, nie odróżniłbyś ich) w znanym serwisie sprężarek w Jaworznie. Taniej było gdzie indziej (nawet niewiele ponad 1k pln tez mi oferowali ale jakoś się nie mogłem zdecydować)
Wężyk olejowy kupowałem w ASK Autor w Katowicach, nie mieli ale sprowadzili w 2 dni i cenowo było taniej niż gdzie indziej.
Po wymianie przejechałem ok 30 kkm i jest OK. A przyczyny padnięcia mojego turbo mogłem sie tylko domyślać i wg mnie to był zbyt wysoki poziom oleju (jakies 3mm powyżej górnej podziałki na bagnecie, wiedziałem, że to bardziej szkodliwe niż zbyt niski poziom oleju ale nie wiedziałem, że aż tak ).
__________________
jag66 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem