View Single Post
stare 10-12-10, 15:39   #15
langolier
Gaduła
Grupa: Łódź
 
Avatar langolier
 
Piotr
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
październik
2009
EL Łódź
Postów: 1 888
Domyślnie

Cytat:
Napisał Komor Zobacz post
Tak mam zamiar zrobić, i tak trzeba ściągać wygłuszenie, ale jakie zaworki w końcu i gdzie je dostać i gdzie dokładnie je włożyć ??
Ja kupiłem 3 zaworki (dwa na przód i jeden na tył), takie jak TEN.
Żeby nie rozcinać fabrycznych rurek (w celu możliwości natychmiastowego powrotu do stanu pierwotnego) dokupiłem też rurkę spryskiwacza.
Podniosłem maskę, zdemontowałem matę wygłuszającą i zdjąłem wężyki doprowadzające płyn z dysz spryskiwaczy. Na wylot zaworka naciągnąłem 5 cm dokupionej rurki. Na wlot naciągnąłem fabryczną rurkę a dołożoną - na kruciec dyszy. Ułożyłem całość tak aby się nie skręcała i żeby wężyki się nie załamywały. Założyłem matę, zamknąłem maskę. Już No, może w międzyczasie wypiłem ze dwa piwka bo zabolał mnie krzyż od pochylania się do przodu .
Zaworek na tył założę jak będzie ciepło bo trzeba chyba podsufitkę zdemontować z tyłu (lub wyciągnąć dyszę z gniazda w klapie co nie jest łatwe).
Najtrudniejsza czynność dla mnie to zdjęcie wężyka z krućca dyszy ale jak się ktoś uprze to nie trzeba tego robić - wystarczy przeciąć oryginalny wężyk i wsadzić tam zaworek.
Oczywiście ważne jest też właściwe zorientowanie zaworka - o ile pamiętam to widoczny na zdjęciu trójkąt można traktować jako grot kierunku w którym płyn ma płynąć.

Jak się ktoś uprze to najprawdopodobniej wystarczy 1 zaworek na przód (przynajmniej u mnie) bo do spryskiwaczy prowadzi wspólna rurka i pewnie wystarczy zamontować zaworek tylko przed pierwszą dyszą. Ja zamontowałem przed obiema i nie zauważyłem aby w tej drugiej (od strony kierowcy) było jakieś mniejsze ciśnienie (patrząc na miejsca natrysku płynu na szybę). Także regulacja dysz spryskiwaczy nie była konieczna.

Ostatnio edytowane przez langolier ; 10-12-10 o 15:42
langolier jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem