View Single Post
stare 10-09-10, 21:13   #3
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Yyy, a jak to wygląda w ST-ku 170?
Skoro pomiędzy maksymalnym momentem, a mocą, to musiałbym mieć wskazówkę w pionie cały czas, bo od 5000 do 7000 jest ten zakres u mnie.

Jak jestem na prawym pasie i ruszam spod świateł za jakimś citroenem czy nie daj boże czym innym, to rozpędzam się tak wolno, że wrzucam sobie kolejne biegi przy max 2100 rpm trzymając przepustnice na nie więcej niż 30%. Bo po co mam przyspieszać wolno, ale łupać silnik do 3000 rpm i dopiero wtedy zmieniać bieg? To byłoby chyba dość niemądre.

Silnik tak mniej więcej łapie wigor przy 2500 i do 3k rpm zmieniam biegi przy normalnej jeździe. W przypływie szaleństwa lub wyprzedzaniu staram się nie przekraczać 4000 na gazie (jakoś tak, nie chcę robić jej krzywdy), a to nawet nie jest max moment... Za mojej kadencji tylko raz foka widziała maksymalną moc, czyli te 7000 przy wyprzedzaniu... innego focusa na zakręcie ^^ a wyła skubana... Jezus

Ma ktoś jakieś wyniki krzywej spalania mniej więcej od obrotów w tym silniczku ? Misiek, Ty masz dwulitrówkę, u mnie jest podobnie?

Ostatnio edytowane przez drake ; 10-09-10 o 21:17
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem