View Single Post
stare 02-09-10, 21:07   #1
mrkaczor
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 111
Domyślnie Problemy z nawiewem i klimą...

Witam, mam taką dziwną usterkę nawiewu (Foka 99' z ręczną klimatyzacją), mianowicie w ogóle nie działa mi nawiew na 1,2 i 3'cim 'biegu', natomiast na 4'ce nawiew dmucha równo... Nawaliło to jakoś tak z dnia na dzień, a towarzyszy temu jeszcze dziwny objaw z klimą - mianowicie w położeniu 0 regulatora nawiewu gaśnie AC i włącza się recyrkulacja wewnętrzna (z recyrkulacją to jest chyba normalne, nie wiem jak z AC...), w położeniu 1,2 i 3 włącza się też recyrkulacja (tzn. nawiewu nie ma, buczy tylko chwile silniczek jakiś przy jej wł/wył), ale mogę już włączyć klimę (dokładniej - zapalić lampkę AC). Przy ustawieniu regulatora w pozycji 4 zaczyna mocno nawiewać (wyłączone AC, włączona recyrkulacja) - mogę jedynie wyłączyć recyrkulację, co zmniejsza siłę nawiewu, ale klima już nie reaguje...

I teraz tak... bezpieczniki sprawdzone - wszystkie sprawne... Rozebrałem przedni panel i sprawdziłem regulator - na stykach niby występuje przejście w poszczególnych położeniach, co sugerowałoby że przełącznik jest dobry... Poza tym sam walnięty regulator powodowałby pewnie brak nawiewu i tyle - a co ze świrowaniem klimy?? Podobnie z silnikiem dmuchawy - na 4'ce przecież działa... Nie wiem może ma ktoś jakieś pomysły o co może biegać...? A może wogóle podobny problem? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie...
mrkaczor jest nieaktywny