View Single Post
stare 07-06-10, 21:05   #23
mppl
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Ford Focus II FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
listopad
2010
LRA powiat radzyński (Radzyń Podlaski)
Postów: 67
Domyślnie

Cytat:
Napisał xDonx Zobacz post
No dobra z teorią to ja się zgadzam i dlatego nie pasuje mi ta gadka o psuciu katalizatora przy odciętym dopływie paliwa ale w praktyce to mam zawsze dawkę proporcjonalną do ilości powietrza byłem w ASO i dalej lipa to co ja mogę zrobić ??. Drugi temat na tylu użytkowników forum nikt nie może podpiąć elma pod zwykłe 2.0 lub 1.8 ( ST to inna maszyna ) i powiedzieć "ja na 100% mam odcięcie" - wtedy byłbym pewien, że jest o co walczyć.
Koledzy. Tutaj nie ma co sprawdzać. Algorytmy sterowania w Zetec-ach 1.8 i 2.0 sa takie same i podczas hamowania silnikiem do 1500 obr/min paliwo nie jest podawane, poniżej 1500 ob/min dawkowanie jest przywracane celem zapewnienie równomierności pracy silnika. W przypadku TDCI (co do TDDI nie mam pewności), mimo zerowych wskazań komputera paliwo w symbolicznej ilości jest podawane celem min chłodzenia rozpylacza i kalibracji dawki zerowej. Ale są to takie ilości o których nie warto nawet wspominać....Na Twoim miejscu xDonx szukałbym przyczyny w czujniku położenia przepustnicy...
mppl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem