View Single Post
stare 05-06-10, 14:12   #16
xDonx
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Rzeszów
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
luty
1999
RZ Rzeszów
Postów: 122
Domyślnie

Witam, ponownie piszę, żeby nie było że się nie odzywam a czegoś mi się udało dowiedzieć. W temacie spalanie przy hamowaniu silnikiem z okazji soboty i zamawiania bazy lakieru ( się lekko przytarł - w serwisie 33zł za spray ) odwiedziłem Rzeszowskiego forda i zapytałem o to zerowe spalanie. Gość robił wrażenie, że niby wie o co mi chodzi ( to był mechanik wezwany na pomoc przez obsługę ) wysłuchał, zapytał dokładnie o autko, silnik i stwierdził, że w benzynie to normalne i tylko diesle mają całkowite odcięcie. Co do wskazań komputerów pokładowych to pon. pewnej wartości spalanie l/100km pokazują 0.
To by mi właściwie wystarczyło gdyby nie powód jaki podał "bo wie pan ta dawka minimalna jest w celu ochrony katalizatora" - no to tu mi trochę nie spasowało. Od ubogiej mieszanki to katalizator może się uszkodzić ale od powietrza to chyba nie.

Temat ospałej reakcji na początku dodawanie gazu załatwiłem delikatną regulacją zaworu wolnych obrotów i w zasadzie jest ok ( tak na 95% ) więc może to krokowiec coś trochę szwankował - można by go wymienić ale za dodatkowe 5% zadowolenia nie dam 300zł. Powiem ciekawostkę, wkręcenie śruby regulacyjnej o pół obrotu dalej niż mam obecnie powoduje, że silnik na wolnych chodzi normalnie ale w czasie jazdy na ciepłym silniku po wrzuceniu na luz obroty spadają na jakieś 400, po zatrzymaniu lekko zafalują i wracają do normy. Wkręcenie śrubki o cały obrót powoduje brak możliwości odpalenia silnika bez dodania gazu.
xDonx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem