View Single Post
stare 31-05-10, 21:14   #6
xDonx
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Rzeszów
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
luty
1999
RZ Rzeszów
Postów: 122
Domyślnie

To dalej nie wiem jak powinno być u mnie jest teraz zawsze tak samo. Nie czepiałbym się tak bardzo gdyby nie to, że po moich problemach z rosnącymi obrotami i konkretnym grzebaniu w aucie pali mi przy jedzie po mieście min 0,5 litra więcej ( przynajmniej tak mi się wydaje ). Trasa praktycznie ciągle taka sama ( dom - praca - dom ) styl jazdy też i tak mnie naszło na to hamowanie. Nie mam zapisu parametrów z okresu przed grzebaniem ( to przez te problemy zakupiłem ELMa ) a może kiedyś miałem 0 przy hamowaniu . Przejechałem się autkiem delikatnie po mieście i wyszło mi z analizy zapisu, że na 8min jazdy aż 2min to hamowanie silnikiem - zaznaczam traska bez korków i się starałem ( średnia prędkość 23km/h ). Tak pozliczałem co się dało i wyszło mi, że gdyby przy tych hamowaniach spalanie było 0 dałoby mi to min 0.5 litra oszczędności na 100/km. Proszę więc o wyrozumiałość, że tak drążę temat ale autko niestety jeździ głównie po mieście ( jakieś 70% ) i jestem zainteresowany każdym literkiem paliwa.

---------- Post dodany o 21:14 ---------- Poprzedni post był z 21:06 ----------

Mam pytanie do tych kolegów, którzy mają ELM-a ( w wątku o interfejsie diagnostycznym postów sporo ) czy możecie sprawdzić jak jest u Was ?? albo może ktoś może podesłać mi plik z zapisu dowolnej jazdy chętnie porównam i inne parametry ( mogę się wymienić - mam ponad 2 godziny zapisów ). Jakby co to proszę o info na pw.
xDonx jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem