Temat: [MK1] Opony 195/60/R15 lato?
View Single Post
stare 09-05-10, 23:07   #24
marcin2m
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar marcin2m
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
styczeń
2004
KR Kraków
Postów: 183
Garaż
Domyślnie

Ja niedawno kupiłem Nokiany H 195/60R15 i oto moje wrażenia:

Kilka spostrzeżeń po 2 miesiącach uzytkowania i vs Michelin Energy w tym smym rozmiarze.

Na początek, potwierdzam, że na mokrym są rewelacyjne. Kilkukrotnie próbowałem hamować dla próby (na szczęście nie musiałem awaryjnie) i samochód staje w miejscu.

Jeżeli chodzi o spokojną jazdę to też mógłbym je polecić, są "komfortowo-miękkie". Jezeli chodzi o jazdę na wprost i hamowanie to też polecam.

Ale od czasu do czasu chciałbym przetestować najlepsze zawieszenie w klasie na zakrętch i tu klapa. W porównaniu do Michałków jakie miałem w poprzednim sezonie to opona dla emerytów. Jej boki są miękkie, przez co na ostrzejszych zakrętach nie czuję się pewnie - samochód ma tendencję do pływania po drodze czego nie doświadczałem poprzednio. Samochód był bardziej wyczuwalny i trzymał tor jazdy. Niestety przy tych oponach o trochę szybszej jeździe po zakrętach można pomażyć. Generalnie dobra opona do spokojnej jazdy, ale nic poza tym.

Zaś nawiązując do rozmiarów opon, to teraz zszedłbym nawet do profilu 55, 60 wydaje mi się baloniasty, a o 65 to już nawet nie chcę myśleć -
Ale to moje prywatne zdanie.
__________________

Powered by GCSheko
marcin2m jest nieaktywny