View Single Post
stare 28-02-10, 18:16   #3
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

http://www.hvac-service.pl/

HVAC Service Sp. z o.o.
ul. Pszczyńska 305, 44-100 Gliwice
tel./fax (032) 232 75 40, kom. 0601 555 103


- uszczelnienia wału i przodu ( tak mi powiedziano ) - 300zł
- robocizna 150zł
- gwarancja za 9 miesięcy (całkowity koszt 450 zł

Tom@sz - pomimo że sprężarka ci się poci byłeś sprawdzić czy czynnik chłodzący też nie ucieka ?
Czemu pytam bo też mam taki problem i tak :

Klima chodzi i ładnie schładza ale mam pocenie się od dołu sprężarki, jest ona cała pokryta zielonawym olejem, na szczęście nic nie kapie i jest to tyko takie zawilgocenie.
dziwi mnie to że wszedzie są posty że uciekł czynnik chłodzący a nie ma wycieku nigdzie a u mnie jest wyciek a klima chłodzi. ( myślałem że jak jest nieszczelność to najpierw ulotni sie ten czynnik z klimy a nakońcu ten olej sprężarki )

are dni temu byłem w firmie co wcześniej podałem linka, niby mają dobre opinie na necie, po przyjeździe już na mnie czekali i zabrali sie do pracy, co robili :

-maszyna wyciągała gas i olej i zdziwili się że w fazie odzysku R134a było 740 gazu, czekałem koło godziny bo maszyna jakoś niby jeszcze robiła test szczelności.
- chłopaki z lampą uv posprwdzali czy nie ma koło sprężarki nieszczelności ( i nic nie znaleźli )
- oczyścili kompresor z zapocin oleju i popsikali czymś srebrnym
- sprawdzili temp. z nawiewu - wyszło 2.7- 3.3 - temperatura skakała, podobno to bardzo dobry wynik norma to koło 4-6 stopnia.

Zapłaciłem za wszystko 150 zł - spodziwałem się dużo wiecej ale że gazu miałem w ukladzie prawie ful to zapłaciłem tylko za robocizne.

Jak to możliwe że na oringach poci się z oleju a gas się nie ulatnia ?
__________________


Uploaded with ImageShack.us

Ostatnio edytowane przez niko123 ; 28-02-10 o 18:20
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem