View Single Post
stare 30-01-10, 09:05   #16
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał alx Zobacz post
co to znaczy ze model F ma alarm? czy wystarczy wpiac go w miejsce starego modulu czy trzeba jeszcze cos dokupic aby ten alarm dzialal ???? jesli tak to co trzeba dokupic? i na jakiej zasadzie dziala ten alarm?
Jeśli moduł ZV albo GEM ma alarm to jest to fabryczny alarm, potrzeba do niego instalacji, czujników, zamków z podwójnym ryglowaniem, instalacji pod te zamki, syrenki i osłony słupków środkowych z miejscem pod czujniki. Wszystko to było montowane już w fabryce. Ogólnie czasem można dorwać części ale ceny jak za używki dla mnie kosmiczne, za jeden czujnik 150zł.

Cytat:
Napisał alx Zobacz post
mam tylko 2 el.szyby wiec domykanie dzialac nie bedzie, wiec pomijajac ta opcje ,ktora seria modulu bedzie najlepsza?
Obojętnie jaka. Jedynie chyba bym nie ryzykował z modułem który ma podwójne ryglowanie zamków jeśli takich nie posiadasz w aucie. Nie wiem czy będzie dobrze współgrał z normalnymi zamkami.

Cytat:
Napisał alx Zobacz post
aha, czy modul z foki w wersji 3D bedzie pasowal do mojej foki kombii?
Nie ma to najmniejszego znaczenia, moduły nie są rozbite na nadwozia.

Cytat:
Napisał alx Zobacz post
czy to konkretnej serii modułow trzeba konkretny model pilota (chodzi mi o orginalny fordowski w kluczyku) ?
Nie, jest jeden pilot do foki i to wszystko.

Cytat:
Napisał alx Zobacz post
ktory powinien byc zakres częstotliwości? 315 MHz. czy 433 MHz. ?
Nie pamiętam, wiem że kluczyk ma być taki jajowaty z trzema przyciskami. Te od nowych Fordów już nie pasują. Także zapomnij o firmowych scyzorykach te nie pasują do FFI.

Cytat:
Napisał michtat Zobacz post
możesz rozwinąć tą wypowiedź tzn da się zrobić domykanie szyb jak jest tylko przód? Dobrze kombinuję?
Tak, można to rozwiązać fabrycznie. Ale polega to też na wymianie wszystkiego co związane z szybami. Czyli podnośników szyb, przycisków, wiązek w drzwiach i tak jak by połowy instalacji w środku auta na takie z 4 x elektryki. Połowa takiego układu z pełnej elektryki będzie spokojnie działać w Focusie dwu drzwiowym.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem