View Single Post
stare 07-10-09, 20:07   #24
Kenio_PL
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Błonie
Ford Focus II
HB 5D
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
2006
WZ powiat warszawski zachodni (Warszawa)
Postów: 18
Smile

Cytat:
Napisał Tom@sz Zobacz post
Mi też ujawnia się taki stukot. Ostatnio miałem zmieniane szczęki z tyłu, jak zaciągnę na postoju ręczny, to słychać coś z tyłu, ale to bardziej takie brzdęknięcie jak od sprężyny i to chyba nie to, a w czasie jazdy słychać stuknięcie "jak młotkiem o deskę" jedno krótkie, zazwyczaj się nie powtarza. Jest przy ruszaniu i jak dłuższy czas nie hamuję i pierwszy raz po tym czasie nacisnę hamulec. Przy dalszym hamowaniu, gdybym odpuścił hamulec i znowu go naciskał stuku już nie ma, dopiero po dłuższej jeździe na wyższych prędkościach. Podobnie nie występuje on w czasie jazdy. Puszczam hamulec, ruszam z jedynki stuknięcie i jadę dalej i cisza. Dźwięk jak dla mnie dobiega z tylnego prawego koła, ale jeszcze muszę się z kimś przejechać by to zweryfikować, bo problem pojawił się niedawno i nie mam go "obcykanego". Co byście obstawiali, może mi hamulce z tyłu źle poskładali ? Zawiechę badałem przy kupnie w sierpniu, miała 75 % sprawności, przejeździłem od tego czasu gdzieś z 1500 km, nie wiem czy już by się coś tam mogło popsuć ? Auto nie kładzie się w zakrętach, moim zdaniem zawieszenie działa bardzo dobrze.
A sprawdzałeś sprężynki na szczękach ? może źle którąś masz założoną albo już kwalifikują sie do wymiany ze starości
Kenio_PL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem