View Single Post
stare 18-09-09, 16:47   #2
uri90
Turysta
 
Avatar uri90
 
Łukasz
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Pilzno
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 537
Domyślnie

Witam!
To mój pierwszy post ale mam nadzieje że Ci pomoże.
Mam co prawda silnik 1,8 TDCi 115KM ale objawy miałem identyczne. Podczas ostrego dodawania gazu ponad 3 tys obrotów silnik zaczynał szarpać jakby nie dostawał paliwa.
Machanik powiedział, że może to być spowodowane filtrem paliwa lub powietrza. Wymieniałem olej, wymieniłem wtedy filtr paliwa, filtr powietrza. i dalej to samo- szarpał.
wymianilem wężyki doprowadzające paliwo bo były popękane- też nic.

Tankowałem paliwo na jednej stacji- była to jakaś prywatna stacja ale paliwo było tam zawsze parę groszy tańsze. Była to tylko psychologiczna oszczędność bo w porównaniu z Markowymi stacjami wychodziło koło 5 zł taniej na zbiorniku. Postanowiłem zatankować na Statoilu. Coraz rzadziej przerywał ale po dwóch wyjeżdżonych zbiornikach problem zniknął i nie mam go do tej pory, Zatankowałem jednak kiedyś pół zbiornika za Lotosie i kilka kilometrów po wyjeździe ze stacji silnik przerwał dwa razy- przypadek? Nie wiem. Tankowałem na Statoilu, BP, Shelu i problemu nie miałem mam zamiar sprawdzić jeszcze na paliwie z Orlenu.

Radze ci spróbować wyjeździć kilka zbiorników na lepszym paliwie, możesz raz zalać np Werwe albo np Ultimate na Bp i zobaczysz- może akurat pomoże. Pozdrawiam
uri90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem